بیست و دومین جلسه هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران؛ بیست و دومین جلسه هیئت مدیره انجمن روز چهارشنبه 23 خرداد 1403 از ساعت 12:30 الی 14:30 بصورت غیرحضوری برگزار گردید. در این جلسه که با حضور ریاست انجمن، اعضای هیئت مدیره، بازرس و مسئول کمیته روابط عمومی انجمن برگزار شد، درخصوص نقش انجمن در تعیین عنوان مناسب برای رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، برگزاری همایش، وضعیت کمیته های تخصصی و … بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدای جلسه دکتر حسین بیدختی با طرح بحث اقدامات در حال انجام به جهت تغییر نام رشته کتابداری پزشکی به موضوع نقش انجمن در این جریان پرداختند. دکتر لیلا نعمتی انارکی دبیر انجمن شرح مختصری از اقدامات صورت گرفته در این ضمینه را ارائه داد. وی گفت: “انتخاب نام مناسب کار بسیار حساس و توان فرسایی است که البته بهتر است با شنیدن صحبت های موافقین و مخالفین این امر، دریافت پیشنهادات صاحبنظران و کار گروهی، بهترین تصمیم در این خصوص گرفته شود.” با نظر موافق اعضاء مقرر گردید تا سلسله نشست هایی توسط انجمن با حضور صاحب نظران در این خصوص برگزار گردد و هماهنگی های آن هرچه سریعتر صورت گیرد.

در بحث برگزاری همایش، پیگیری های صورت گرفته از سوی دکتر فاطمه شیخ شعاعی نائب رئیس هیئت مدیره و دکتر بیدختی بررسی گردید. بر این اساس بیدختی تاکید داشت که با گروه های آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، مدیران اطلاع رسانی و کتابخانه های مرکزی دانشگاه های علوم پزشکی و معاونین تحقیقات و فناوری همه دانشگاه ها مکاتبه شود تا بتوان از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها برای مشارکت در برگزاری همایش استفاده کرد. در ادامه وضعیت کمیته های تخصصی انجمن بررسی شدند و مقرر شد به جهت فعال سازی کمیته های انجمن، فعالیت هایی متناسب با هر کمیته برنامه ریزی و پیگیری شود و برای کمیته هایی که کاملا غیر فعال هعستند اقدام مقتضی انجام شود. همچنین پیشنهاد شد برگزاری نشست هایی با موضوع پایان نامه های دفاع شده از سوی کمیته پژوهش پیگیری شود. در پایان جلسه امور محوله از سوی کمیسیون انجمن های گروه پزشکی وزارت بهداشت بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید