نشست غیرحضوری با موضوع تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی: رویکردها، فرصت ها و چالش ها برگزار می شود

انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی ایران با همکاری هیئت ممتحنه رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، نشست غیرحضوری را با عنوان تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی: رویکردها، فرصت ها و چالش ها، سه شنبه 19 تیرماه 1403 از ساعت 10 الی 12 برگزار می کنند.

آقای دکتر محمدرضا سلیمانی؛ استاد گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مسئول کارگروه تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی و آقای دکتر رحمت ا… فتاحی؛ استاد پیشکسوت دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست به بررسی ابعاد مختلف تغییر نام رشته های دانشگاهی و بویژه رویکردها، فرصت ها و چالش های تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی خواهند پرداخت. آقای دکتر حسین بیدختی؛ رئیس انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی به عنوان دبیر، این نشست را مدیریت خواهند کرد.

از اساتید، دانشجویان، کتابداران و کلیه علاقمندان به موضوع مذکور دعوت می شود تا در نشست غیرحضوری روز سه شنبه شرکت فعال داشته باشند. از آنجایی که احتمال دارد جلسات دیگری برای بررسی ابعاد مختلف تغییر نام رشته و شنیدن نظرات موافق و مخالف نیاز باشد از کلیه صاحبنظران تقاضا می شود نظرات ارزشمندشان را از طریق راه های ارتباطی انجمن یا فرم ارائه نظرات و پیشنهادات به اطلاع انجمن برسانند تا شرایط بهره مندی و استماع آراء و نظرات مختلف فراهم شود.

برای شرکت موثرتر در نشست مذکور پیشنهاد می شود مقالات و نظرات اساتید و کارشناسان را در مورد تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی که در مجلات و پایگاه های خبری منتشر شده است، مطالعه فرمائید. فهرستی از این مقالات و نظرات در ذیل این خبر درج  شده است.

نحوه شرکت در وبینار

لطفا اندکی قبل از شروع نشست با انتخاب گزینه میهمان وارد سامانه اسکای روم شوید و نام و نام خانوادگی خود را به فارسی  به همراه کد ملی مانند الگوی مقابل درج نمایید. ( علی احمدی – 0052367852 ).

چنانچه از قبل نام شما در سامانه اسکای روم ذخیره شده باشد روی نام خودتان در لیست کاربران کلیک کرده و نسبت به ویرایش آن مطابق الگو اقدام کنید. (چنانچه از گوشی تلفن همراه استفاده می کنید از قسمت ویرایش مشخصات کاربری می توانید به اصلاح نام اقدام فرمائید.)

گواهی شرکت در نشست علمی صرفا برای افرادی صادر خواهد شد که ثبت نام کرده باشند و با مشخصات صحیح به اندازه کافی در نشست حضور داشته باشند. نحوه دریافت گواهی حضور تا دو هفته بعد از برگزاری نشست به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

فهرستی از مطالب منتشر شده مرتبط با تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی:

 1. بازآفرینی بنیان‌های اساسی رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی پزشکی / حسن اشرفی ریزی – 1402
 2. کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی در ایران / حسن اشرفی ریزی – 1401
 3. کتاب بازشناختی از علم اطلاعات و دانش شناسی / امیر ریسمانباف، رحمت الله فتاحی / نشر کتابدار: 1399
 4. تغییر نام رشته علم کتابداری را نجات داد / زهرا رمضانی – 1398
 5. چرا «کتابداری و اطلاع‌رسانی» به «علم اطلاعات و دانش‌شناسی» تبدیل شد؟ / عبدالحسین فرج پهلو – 1397
 6. از کتابداری تا علم اطلاعات و دانش شناسی: تاریخ نگاری، زمینه های شکل گیری و سیر تحول عنوان رشته در ایران / مظفر چشمه سهرابی، غلامرضا حیدری، افروز عظیمی وزیری – 1396
 7. تغییر نام رشته: نظری بر پژوهش ها و دیدگاه اعضای هیأت علمی / رضا رجبعلی بگلو، مسعود شفیعی – 1396
 8. نوشتاري پیرامون نام تغییریافته / دکتر مرتضی کوکبی – 1395
 9. دبیر کمیته برنامه‌ریزی علم اطلاعات‌و‌دانش‌شناسی به ابهامات درباره تغییر نام رشته کتابداری پاسخ داد – 1391
 10. سرانجام نام رشته كتابداري تغيير يافت: «علم اطلاعات و دانش شناسي» / جعفر مهراد – 1391
 11. تغییر نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی / رحمت الله فتاحی – 1391
 12. عزم راسخ کمیته برنامه‌ریزی کتابداری برای تغییر نام رشته / جعفر مهراد – 1391
 13. نام جدید رشته کتابداری / رحمت الله فتاحی – 1390
 14. آیا لازم است نام رشته کتابداری و اطلاع رسانی در ایران تغییر کند؟ (یک بررسی تطبیقی) / پریسا ملک احمدی، نیره سادات سلیمان زاده نجفی، بهاره آتش پور – 1390
 15. نظر سنجی از جامعه کتابداری و اطلاع رسانی ایران پیرامون نام رشته و احتمال بازنگری در آن / محمد رضا داورپناه، رحمت الله فتاحی، و عبدالرسول خسروی – 1388
 16. نام رشته کتابداری تغییر می‌کند / رحمت الله فتاحی – 1388
تغییرنام رشته کتابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید